0212 858 02 78

Sosyal Medyada Biz}

Hurda Kağıt Fiyatları ve Alımı

Hurda Kağıt Fiyatları ve Alımı
4.7 (93.33%) 18 votes
hurda kağıt

hurda kağıt

Bardak Kağıt Hurdası Alımı, Okul Kitabı Hurdası Alımı, Beyaz Kağıt hurdası alımı, kuşe kağıdı hurdası alımı, renkli karışık hurda kağıdı, peçete hurda kağıdı, selpak hurda kağıdı, kuşe hurda kağıt, A4 fotokopi hurda kağıtları, kromo hurda kağıtları, 2.hamur hurda kağıtları vb. tüm hurda kağıtlarınız en yüksek fiyatlardan alınır.

Hurda kâğıt alımı konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi demek dünya üzerinde her yıl 8 milyon hektar orman alanının korunması demektir. Orman alanlarının korunması hayvanlar başta olmak üzere tüm canlıları etkiler. Doğadaki kirli havayı alarak temiz hava bırakan ağaçlarımızı koruyarak gelecek nesillere bu bilinci aktarmamız gerekmektedir. Hurda kağıt alımı sektöründe çalışanlar bu bağlamda önemli bir rol üstlenmektedir. Hurda kağıt alımı ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Kağıt üretimi yapabilmek için ağaçların kesilmesi gerekmektedir. Hurda kağıt sektörü ise bu kesimi azaltmaktadır. Artan ihtiyaçlar doğrultusunda geri dönüşüme kazandırılan kağıtlardan yepyeni kağıtlar üretilmekte, ağaçların kesilmesi bir nebze olsun önlenmektedir. Ortalama bir öğrencinin yıllık 1 ağaç kadar kağıt tüketimi yaptığı hesaplanırsa milyonlarca ağaç yok olmaktadır. Bununla birlikte bazı bölgelerde ısınma aracı olarak kullanılan, yanlış ağaç kesimi gibi faktörler de ağaçlandırmanın azalmasına sebep olmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları yapacakları binaların veya köprülerin yerini bu doğrultuda seçmelidir. Metro çalışmalarının yaygınlaştırılması gerekmektedir. Doğal kaynakların korunması da bu bağlamda önemlidir.

Hurda fiyatları tüm sektörlerin gelişimine ve duyarlılığına bağlı olarak büyümektedir. Kamu kurum ve kuruluşları, özel sektörler ve vatandaşlar geri dönüşüm konusunda daha fazla duyarlılığa sahip olmalı, daha fazla ağacın kesilmesini önlemelidir. Bunun için gerekli eğitimlerin devletçe verilmesi de önem arz etmektedir. Devletin bu konuda öncü olması da hurda kağıt alımlarını fazlalaştıracaktır.

06 Aralık 2014
757 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN