0212 858 02 78

Sosyal Medyada Biz}

Hurda Çeşitleri ve Özellikleri

Hurda Çeşitleri ve Özellikleri
2.4 (47.27%) 11 votes

hurda nedir hurda fiyatlarıÜlkemiz genelinde hatta tüm dünya genelinde hammadde problemi yaşanabiliyor. Bu gibi durumlarda güvenilir ve sağlam bilgilere sahip olmak son derece önemli bir detaydır. Art ocaklı olarak tanımlanan haddehanelerin dışında kalan diğer haddehaneler, hammaddesi bulunan kütük demirleri yurt dışı ve iç pazardan zorluk çekerek dahi olsa elde ederek üretim işlemlerini yapmaya gayret etmektedirler. Hurda demir fiyatlarının bu konudaki önemi de göz önüne alınabilir. Ayrıca kütük demirin, üretilen mamul demir ile aynı fiyat aralıklarında bulunduğu dönemlerde de genelde geri dönüşüm üretimleri durdurulmaktadır. Bu konuda genel bir bilgi elde etmek mümkün olabiliyor. Hurda demir ve diğer tüm hurda malzemelerinin geri dönüşümlerinin elde edilmesi aslında tüm piyasayı etkiliyor denebilir. Direkt olarak elde edilen hurda malzemeleri, dünya piyasası doğrultusunda iniş ya da çıkış yaşayabiliyor. Böyle durumlarda da geri dönüşüm işlemleri tercih edilerek daha büyük bir kazanç sağlamak amaçlanıyor.

 
Söz konusu olan bu iş alanı doğrultusunda pek çok sorunla karşılaşılabilir aslında. Yaşanan sorunlar hurdalar ile alakalı olsa da çeşitli alanlarda da yaşanan problemler üst üste gelebiliyor. Özellikle dünya geneli olarak teknoloji ve bilgi çağında olduğumuz düşünülürse teknik konularda sıkıntı yaşanabileceği göz önüne alınabilir. Ayrıca hurda bakır fiyatları gibi konularda yani bu iş alanı hakkında bilgi sahibi olan personellerin bulunması konusunda da zorluk çekilmektedir. Ne yazık ki bu gibi durumlar çeşitli sorunlara neden olmaktadır. Aslında ülkemiz kapsamında da dünya piyasasında da olsa hurdacılık iş alanı, çok fazla ilgi gören bir iş alanı değildir. Aslına bakıldığında son derece güzel gelirler elde etmenin mümkün olduğu bu iş alanında niçin böyle bir personel sorunu yaşandığı net bir şekilde açıklanamıyor. Hurda bakır ve diğer hurda malzemeleri hakkında teknik bilgilere sahip olan ve dünya piyasasına hakim olan personellerin yer alması, bir firma için son derece önemlidir. Bu sayede işi yakından takip edebilecek kişilerin mevcut olduğu söylenebilir.

 
Ayrıca ilave olarak demir ve çelik üretimlerinde dünya genelinde ilk 10 sırasına girebilen bir ülke kapsamında haddehane teknikerliği işi ve mühendislik eğitimi mevcut değildir. Ne yazık ki ülkemiz sınırları içerisinde meslek liselerinde de bu iş alanına yönelik olarak yeterli düzeyde eğitimler sunulmamaktadır. Aslında hurda ve hurdacılık iş alanının en büyük ve başlıca problemlerinden biri de budur. Bunun yanı sıra daha pek çok sorun da hurda ve hurdacılık iş alanında yer almaktadır. Yani sadece hurda bakır fiyatlarını araştırmak ve öğrenmek yeterli olmayabiliyor. Bu konuda gerekli olan çalışmaların yürütülmesi gerektiği de söylenebilir. Hurda plastikler, demirler ya da bakırlar hakkında net bilgi sahibi olmak ve bu malzemelerin geri dönüşümleri konusunda bilgilenmek son derece büyük önem taşımaktadır.

18 Mart 2016
1.571 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN