0212 858 02 78

Sosyal Medyada Biz}

Hurda Bakır Fiyatları Bakır Alımı

Hurda Bakır Fiyatları Bakır Alımı
4 (80%) 1 vote

Hurda bakır alımı fiyatları

hurda bakırBakır, dünya pazarında önemli bir yere sahiptir. Bakırın kullanım alanları kablo sanayisi, inşaat sanayisi başta olmak üzere birçok sektörü kapsamaktadır. Bunun için hurda bakır fiyatları bir azalma yaşamamaktadır. Hurda bakır alımı kullanıldığı alanlar:

Elektrik: Binaların elektrik tesisatında bakır büyük bir öneme sahiptir. Verimli elektrik motorunun bileşenleri bakır temellidir. Enerjinin aktarılması konusunda önemli bir iletkenliğe sahip olan bakır, dünya pazarında bu sebeple de önemli bir yere sahiptir.

Taşımacılık: Gemi gövdeleri başta olmak üzere otomotiv sektöründe de kullanılan bakır, elektrik sistemlerinde, ısı iletkenliği söz konusu olan bölgelerde sıklıkla kullanılır.

Endüstri: Dayanıklılığı ve kolay işlenebilirliği sebebi ile sıkça kullanılan bakır, esnek kullanım özelliğine sahiptir. Diş kutuları, rulmanlar ve jet motorlarının içeriğinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Hurda bakır fiyatları, geniş bir Pazar sağladığı için fiyat – arz konusunda herhangi bir düşüş yaşamamaktadır. Yukarıda listelenen alanların dışında onlarca alanda bakır kullanılmaktadır. Geri dönüşüme de büyük bir katkı sağlayan hurda bakırların toplanması, ekonomiye de katkı sağlamaktadır. Özel sektörler başta olmak üzere bireylerin çevreden ve binalardan topladığı bakır ile binlerce liralık tasarruf sağlanmaktadır. Bu geri dönüşümün daha hızlı olabilmesi için devletin özel sektörü desteklemesi gerekmektedir. Özel sektörün desteklenmesi ile birlikte hurda bakır alımı daha fazla olacak, ekonomiye bu sektör daha fazla katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte istihdam sayısı oldukça artacaktır.

02 Aralık 2014
935 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN