0212 858 02 78

Sosyal Medyada Biz}

GERİ DÖNÜŞÜM SAYESİNDE HURDALAR DEĞERLENSİN!

GERİ DÖNÜŞÜM SAYESİNDE HURDALAR DEĞERLENSİN!
3.5 (70%) 4 votes

Hurda ve hurdacılık iş alanı tüm dünyaya yayılmış bir sektördür aslında. Rahat çalışabilme olanağı sunan her alanda bu işi yapmak son derece mümkündür. Bu sayede her türlü ürünü alarak değerlendirdikten sonra geri dönüşüm işlemleri sağlanır ve ülkenin milli kazanç ve gelirine de katkı sağlanır. Bu nedenle hurda bakır fiyatlarının ve diğer hurda malzemesi fiyatlarının önemi büyüktür. Genel itibariyle bu iş alanında yapılacak olan aşamalar belirlidir aslında. Ancak elbette ki durum farklılık gösterebilir. Yani ülkenin sunduğu şartlara, çalışma koşullarına ya da benzeri kıstaslarına göre uygulama değişebilir. Genel olarak hurdacılar aynı işlemleri sağlarlar. Metal hurdalar ya da hurda bakırlar, boş ve bozuk olan aküler, bakır kablolar, elektronik hurdalar ya da alüminyum elektrik hurdalar ve kağıt hurdalar işlem yapılan malzemeler arasında yer alır. Her türde hurda malzemelerinin ihaleleri için hurdacılardan direkt olarak da fiyat teklifi alınabilir ve bu doğrultuda karar verilebilir.

 
Ayrıca hurda alımlarında tercih edilen sistem, ülkemiz genelinde senelerden beri tercih edilebilir bir sistem olarak tanımlanır. Hurda malzemelerini satışa sunacak olan müşteriler firmaları arayarak bilgilerini iletebilirler. Daha sonradan araçlar ile hurdaların içerik ve özelliği kontrol edilerek cinsine ve yapısına göre güncel hurda borsalarından elde edilen ürün ve fiyat aralığına göre değer biçilir. Bu kapsamda hurda demir fiyatları ve yüzde oranları da önem taşımaktadır. Hurdalar bakır kablolar ise, kabloların vereceği yüzde oranını yaklaşık olan tutarı doğrultusunda müşteriler ile paylaşılır. Anlaşma sağlanması durumunda ise, hurda malzemeleri araca yüklenir ve dijital tartılar ile aracı hem dolu hem de boş tarttıktan sonra her iki tarafında faydasına olacak şekilde hurda demirlerin ve bakırların ağırlığı belirlenir. Yapılması gereken ödemeler ise her daim peşin ve nakit olacak şekilde gerçekleştirilmelidir. Bu konuda müşterinin de zararına olmayacak şekilde işlem sağlanmalıdır.

 
Her türde hurda malzemesi alım ve satımı yapılan yerlerde geniş hacimli yani büyük alımlardan piyasada yer alan toplayıcılara kadar her türlü boyutta ve türde yer alan hurda malzemeleri alınmaktadır. Daha sonrasında hurda sarı fiyatları gibi fiyat oranları belirlenebilir. Bu doğrultuda ayrıştırmalar da sağlanmaktadır. Bunları tekrardan ülke ekonomisine katkı sağlayacak firmalara iletmek gerektiği de belirtilebilir. Bu sayede piyasada yer alan hurda malzemelerinin etrafa vereceği zararın da önüne geçilmiş olur. Hurda plastik gibi malzemelerin alımlarında ise, hurda borsasını yani dünya piyasasını online bir şekilde takip edip elde bulunan hurda ve çöp gibi görülen değersiz olarak belirlenen malzemeler günlük gerçek değer üstünden zarara uğramadan satılabilir. Yani hurda olarak gördüğünüz her türlü malzeme aslında değerlidir. Sizler de bu avantajı değerlendirerek dünyanın neresinde olursanız olun piyasa değeri olarak belirtilen rakamlar kapsamında kullanmadığınız malzemelerin değerlenmesini sağlayabilirsiniz.

23 Aralık 2015
1.216 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN