0212 858 02 78

Sosyal Medyada Biz}

Beylikdüzü Hurdacı

Beylikdüzü Hurdacı
3 (60%) 2 votes

Beylikdüzü Hurdacı
İnsanların günlük yaşamdaki ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına ülkemizde binlerce fabrikanın, üretim tesisinin aktif bir şekilde üretim yaptığını bilmekteyiz. Eskiden doğrudan doğaya kirlilik yapan üretim atıklarının insan sağlığını tehdit etmenin yanı sıra doğaya da doğrudan zarar verdiği bir dönemden bu tür atıkların yeniden işlenerek kullanılabilecek hale getirildiği bir döneme girmiş bulunmaktadır.

Modern çağın getirdiği imkanlarla daha da güzelleşerek karşımıza çıkan pek çok imkanın yenı ürünlerin üretiminde kullanılacak unsur ve ham madde ihtiyacını karşıladığı biliniyor. Teknolojinin gelişimi üretim sektörünün yanı sıra geri dönüşüm sektörünü de geliştirerek hemen her türlü unsuru işleyebilecek seviyeye gelmiştir. İstanbul bölgesinde hizmet veren Beylikdüzü hurdacılar geri dönüşüme gönderilmek üzere sanayilerde dolaşarak atık parçalar toplamaktadır.

Sanayi tesislerinde kullanılan malzemelere dönük olarak toplanan atıkların, unsurların bir araya getirilerek dönüşüm tesislerine iletildiği biliniyor. Böylesine bir ortamda da yeni ham madde kullanımı azaltılarak ülkelerde dışa bağımlılık önleniyor. Gelişmiş ülkelerin hemen hepsinde gerçekleştirilen dönüşüm faaliyetlerinin teknolojiye bağlı olarak doğrudan yükseldiği görülüyor. Her gelişmiş ülkede bulunması gereken dönüşüm tesisleri ülkemizde de bulunuyor.

24 Kasım 2014
540 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN