0212 858 02 78

Sosyal Medyada Biz}

BAKIRA BÜYÜK RAĞBET

BAKIRA BÜYÜK RAĞBET
Rate this post

Bakır ilk çağlardan beri insanoğlunun hayatına girip olumlu yönde etkilemiş önemli bir maddedir. Hurda denilince akla genelde işe yaramayan atıklar gelir. Ancak bakır gibi geri dönüşümü sağlanabilen atıklar dünyada ve özellikle ülkemizde sanayi sektöründe otomotivden imalata birçok alandan büyük öneme sahiptir. Bakırın en büyük özelliği olan tüm dünyada bulunabiliyor olması geniş ölçüde üretiminin yapılmasına sebebiyet vermektedir. Ekonomimize sağladığı katkıyı düşünecek olursak geri dönüşümünün sağlanması yönünden bakır en doğru tercihlerden birisidir. Özellikle bakır içerikli kablolar hurda sektöründe büyük rağbet görmektedir. Pek çok insanın işe yaramıyor diye çöpe atıp burun kıvırdığı hurdalar aslında bu işle uğraşanlar için büyük yatırım kaynağıdır. Kişilere ek gelir kapısı sağlayarak doğaya katkıda bulunan bakırın hayatımızdaki önemli yerini unutmamak gerekir.

 
 Hurda bakır fiyatları öncelikle hurdayı kategorisine, çeşidine, kalitesine ve fiyatına göre ayırarak belirlenmektedir. Üç grupta toplanan hurda bakırlar; soyma hurda bakır, lama hurda bakır ve külçe hurda bakır olarak gruplara ayrılır. Hurda bakır fiyatlarına kendi içinde bulunduğu gruba göre yeniden fiyat biçilir. Bu yüzden her biri kendi sınıfı içerisinde bir değere sahiptir.

 
Dünya geliştikçe ve değiştikçe yeni sektörler ortaya çıkarak geri dönüşümle ilgili daha çok faaliyet gösterilmeye başlamıştır. Ülkemizde birçok firma hurda bakırları değerleri karşılığı toplayarak imalattan uçak sanayisine, otomotiv sanayisinden kablo sanayisine birçok alanda değerlendirerek doğaya ve ekonomiye katkıda bulunmakta ve kendisi için yatırım yapmaktadır. . Bakır fiyatları günümüzde oldukça iyi düzeyde olduğu için hurda sektörüne geçiş de bir o kadar artmıştır. Hurda alım satımını gerçekleştirecek olan kişiler internet aracılığı ile bu tür firmaları araştırıp hurda bakır fiyatlarının tekliflerini alarak kendisine en uygun fiyatla bu işi gerçekleştirmelidir.

09 Aralık 2015
1.658 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN